KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15016392
nr 1501 6392
Frans Wilhelm Odelmark
(1849-1937), Sverige
Skånegård. Signerad. Akvarell, bildmått: 39x42 cm, yttermått inklusive ram: 62x64 cm
Frans Wilhelm Odelmark, svensk målare född 1849, död 1937.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 7 november 2022
kl 20:14:20
4/11 20:22:14
Frans Wilhelm Odelmark
Läs mer om Frans Wilhelm Odelmark